Kategoriler
 DİĞER
 VEFAT EDENLER
 İCRAATLAR
 HİSARCIK
 BAŞKAN

 Haber İstatistik
Toplam Kategori :  5
Toplam Haber :  66
Toplam Yorum :  0

 En Hit Haberler
 TKDK Toplantısı... 10114
 Başkan Çalışkan'dan Bay... 3895
 Başkan Çalışkan'dan Hoş... 3582
 İlçemize Yeni Toplu Taş... 3429
 KANAL HİSARCIK PROJESİ ... 3321
 Futbol Sahasına Senteti... 3229
 Başkan Çalışkan'dan Teb... 3139
 Hisarcık Belediyespor L... 3086
 29 Ekim Cumhuriyet Bayr... 3065
 Kuvvetli Lodos İçin Kri... 2855
Esire Kaplıcalarında Ağaçlandırma Çalışması | Hisarcık Belediye Başkanlığı
 Esire Kaplıcalarında Ağaçlandırma Çalışması
 Tarih: 24.4.2014 Ekleyen: admin | 2143 kez okundu 0 Yorum

 


Belediyemiz Esire kaplıcaları çevresinde ağaçlandırma çalışması başlattı. Sefaköy Esire kaplıcaları çevresine ağaç dikimi için Başkanımız Fatih Çalışkan ve belediye çalışanları seferber oldu.


Ağaçlandırma çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, bu yıl apart oda ve termal otelin bulunduğu Esire Kaplıcaları çevresindeki yaklaşık 100 dekar alana 2 bin adet yetişkin ağaç dikmeyi hedeflediklerini söyledi. Çalışkan,” Şu an kapılıca ve çevresine dikimini gerçekleştirmekte olduğumuz meşe, dişbudak, akçaağaç, güvey kandili, leylandi, kurtbağrı ve dağ elması dikim çalışmalarına işçilerimizin yanı sıra belediyemiz personeli de iştirak etmektedir. Termal alandaki yeşil dokuyu daha da çok zenginleştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca kaplıca çevresinde piknik alanları yapımı için çalışma başlatacağız. Termal tesislerin çevresinde Mayıs ayında halkımızın geniş katılımıyla hıdrellez şenliği düzenlemeyi planladık. Bu süreçte yapımı tamamlanma aşamasına gelen açık termal havuzu da hizmete açacağız. Halkımızı Mayıs ayındaki hıdrellez şenliğine bekliyoruz. Esire kaplıcaları çevresinin ağaçlandırmasına katkıda bulunan Kütahya Orman Bölge ve Emet Orman İşletme Müdürlüğü ile Hisarcık Orman İşletme Şefliğine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Kaynak: Belediye 

 Etiketler:  Esire , Kaplıcalarında , Ağaçlandırma , Çalışması , 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Copyright © 2012  Hisarcık Belediye Başkanlığı   Tüm Hakları Saklıdır. 
  Telefon : 0 (274) 481 3085   Faks : 0 (274) 481 3151   E-Posta : info@hisarcik.bel.tr  Adres : Cumhuriyet Mah.Cumhuriyet Meydanı No: 8 Hisarcık / KÜTAHYA
Kütahya Webtasarım
Ahmet AKBULUT